An illuminated blank billboard at night

Açık Hava Reklamcılığı Nedir?

Açık Hava Reklamcılığının Önemi Nedir?

Hedef kitlenizin dikkatini çekmenin yolları sayısız olmakla birlikte, açık hava reklamcılığı hepsinden daha etkilidir. Açık hava reklamcılığının temeli başarılı ve planlı bir strateji sürecini tamamlamaktan geçer. İyi bir strateji ile, markalara yönelik çalışma doğrultusunda belirlenen hedef kitleye en iyi şekilde ulaşmak mümkün olur. Son zamanlarda popülerliği iyice artan açık hava reklamcılığı istenilen mesajları ile bir şekilde istenilen mecraya aktarır.

Türkiye’deki Açıkhava reklam uygulamalarının gelişimine katkı sağlamak ve Açıkhava reklamcılığını teşvik etmek amacıyla çalışmalar yürütmek hedefinde olan Açıkhava Reklamcıları Vakfı (ARVAK) kuruldu.

Açık Hava Reklamcılığı Nedir?

Günümüzde açık hava reklamcılığı markaların sıklıkla tercih ettiği bir tanıtım yoludur. Açık hava reklamcılığı kapsamında firmalar ürünlerini daha çok kitleye ulaştırmayı hedeflemektedir. Markalar, açık hava reklamcılığının avantajları ile istedikleri prestiji ve kalıcılığı yakalarlar. Açık hava reklamları firmaların etkili tasarımlarla potansiyel kitlesine ulaşmasını hızlandırır.

açık hava reklamcılığı

Açık Hava Reklamcılığı Neden Gereklidir?

  • Açık hava reklamları sayesinde her yaşta, cinsiyette ve statüde insana ulaşılabilir.
  • Açık hava reklamları ile potansiyel müşteriyi etkilemek kolaydır.
  • Verilmek istenen mesaj daha hızlı verilir.
  • Açık hava reklamlarının akılda kalıcılığı yüksektir.
  • Açık hava reklamları maliyetini karşılayan reklam türlerindendir.
  • Yolda, caddede, şehirler arası otobanlarda, otobüs duraklarında, AVM bahçelerinde, sosyal alanlarda, kısacası hemen her yerde açık hava reklamları kullanılabilir.
  • Megalight, billboard, durak reklamları, CLP, direk reklamı gibi reklam çeşitleri sunmaktadır.
Read More